Evde El Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde El Bakımı Nasıl Yapılır?
Bodrum escort olarak Gün boyu soğuktan, ev işlerinden veya çeşitli etkenlerden yıpranan, kuruyan ve çatlayan ellerinize biraz bakım yapmanın zamanı gelmedi mi? Vaktiniz, biraz çabanız ve tercihen biraz uzman tavsiyemiz ile yöntemler için izlenmesi gereken adımlar şunlardır;

1. Ellerinizi bir kazıyıcı, sünger veya ponza taşı ile cildin tüm kuru katmanlarını üst tabakasını soyarak hazırlayın.

2. Sert bir fırça kullanarak çatlaklardan tüm kirlerin çıktığından emin olun.

3. Cildi yumuşatmak ve derinlemesine temizlik için gözenekleri açmak için ılık suda bekletin.

4. Şimdi kuru cildi bir kalıp sabunla ovun. Ardından ılık suyla yıkayın, ellerinizi kurulayın ve antiseptik el losyonu sürün.

5. Ekstra güçlü nemlendiriciler veya jeller kullanarak cildinizin eksikliklerini giderin.
Peki eller neden bu kadar hassas oluyor? Bir kaç neden var;

Ellerin derisi çok incedir – bu nedenle kir ve mikropların nüfuz etmesi kolaydır.
Kütiküller, sıvıyı avuç içinde hapsederek nemin tutulmasına yardımcı olur; bu kütiküller kazınırsa, cilt kuruluğa karşı daha savunmasız hale gelir. Bu sorunla başa çıkmanın en iyi yolu önleyici tedbirlerdir. Bir el kreminin günlük kullanımı hile yapacak. Farklı cilt tiplerine sahip oldukları için hem el hem de ayak için aynı kremi kullanmadığınızdan emin olun.
Ellerin derisi çok gözeneklidir, bu nedenle kendisine dokunan her şeyi emer. Bu nedenle hassas cilt durumundaki hastalar ağız kokusu ve kötü vücut kokusundan (ellerin terinin neden olduğu) muzdarip olma eğilimindedir. Bu sorunla başa çıkmak için, günlük olarak güçlü el kokusu veya ayak losyonu için bir deodorant çubuğu kullanın.